Rozhovor s Mirrou

Diskuze okolo WoW, rohlíkovi rozhovory s hráči a členy týmu.

Moderator:TWeak

Forum rules
Na foru 3serveru platí stejná pravidla chování jako ve hře!

1) Jste zodpovědní za to, co zde napíšete a berete následky zato, co tu napíšete.
2) Všechny případy jsou posuzovány invidiuálně. Přihlášením na forum souhlasíte s pravidly a s tím, že máme právo vás vyloučit z fóra za jakýkoliv příspěvek, který bude neslušný, lživý či nepravdivý.
3) Neodpouštíme, nezapomínáme.
User avatar
Rohlik
Site Admin
Posts:702
Joined:Mon Oct 05, 2009 11:20 am
Rozhovor s Mirrou

Postby Rohlik » Sun Jun 13, 2010 3:42 pm

A je to tu! Rozhovor s člověkem, který za všechno může :) Člověk, který nám zařídíl místo kde hrát, kde se odreagovat z offline světa.
Všichni ho známe pod nickem Mirra a nyní se dozvíme i něco bližšího.
Budu rád, když do příspěvků napíšete svůj názor na tohoto člověka.
PS: Typické pro Mirru je psát dlouhé romány a ani tentokrát nezklamal :)

1.) Zdar
Zdravím, co potřebuješ?

2.) I tebe poprosím, aby jsi něco řekl o sobě.
Mě? Aha, rozhovor...hmm...Nebudu tu rozepisovat romány, jak mě každý zná. Řeknu to co možná nejstručněji. Jsem sice ten, kdo je úplně navrchu, ale ve skutečnosti mě vlastně nikdo nezná. A protože mám taky nějaké soukromí, chci aby to tak zůstalo.

3.) Prozraď nám, jak tě to napadlo vytvořit vlastní WoW server?
Hrej pár měsíců na Litevském serveru WoW Dimension, který třeba běžně 2 dny nešel, latence neklesla pod 1200 ms (hratelné to ale tenkrát kupodivu bylo), ale jelo to. Mělo to stejně svoje kouzlo. Jeden den jsem expil s holanďanem...doteď nevím jak o ten server zakopnul. Další den jsem expil s nějakým polákem. Mluvil jsem na něj lámanou češtinou a on na mě lámanou polštinou. Hrál jsem tam s kamarády. Jeden je teď extrémně závislý, ani nemá práci, prostě je z něj troska, ale nenechá si pomoct. Má i papír na hlavu, že je to závislák. No a já se vybral cestou serverů. Prostě jsem nemohl pochopit, co je to za programátory, kteří si jen tak rozjedou server. Doteď nechápu, jak naivní jsem byl, když teď vídávám rozjíždět server kdejaké děcko.

4.) Server funguje již 5 let, který rok byl podle tebe pro server nejlepší?
Uff..rok...2007. Mangos verze 1.12.1. Co hodina to pád, ale hráčů přibývalo, každý říkal – joo super server, pozitivní nálada (ne tak jako teď ta nevděčná hovada!) až do 11.dubna, kdy developer Opphus server totálně zlikvidoval svou blbostí potom, co jsem mu řekl, že odjíždím do Paříže, ať nic neinstaluje. Instaloval nod32, který zablokoval veškerou síťovou komunikaci na serveru na 3 dny než jsem dojel zpět.

5.) Přináší ti řízení tohoto serveru spíše trápení a starosti nebo zábavu a radost?
Zábavu určitě ne. Radost už vůbec ne. Poslední dobou jen trápení. Chci aby ti hráči byli spokojení, jenže co slyším jsou neustálé nadávky, vyhrožování že odejdou, že to nemá smysl apod... Jenže hráč, který odejde na server s X tisíci online je podle mě v*l. Všechny servery mají více méně stejnou verzi, podobné revize, to znamená stejné bugy, a nikdy není možné opravit vše, sem tam chápu že je to o něco málo lepší. Navíc konkurence přibývá a já už konečně chci, abych měl to štěstí a na serveru začalo masivně přibývat hráčů, aby s hráči přišli i developeři, kteří všechno opraví a to celé je jako začarovaný kruh. Fakt je však ten, že co to může být za hráče, který přejde na jiný server jen proto, že teď na tom jiném serveru jede o něco málo víc, přestože ho asi může napadnout, že to co je jinde dřív se za chvíli objeví i tam, odkud odešel. Proto jsem ani já nehrál na jiném serveru, než na WoW Dimensionu. Hráčů tam bylo nejvíc ve špičce 50, ale to kouzlo stálo nějak za to. To bylo asi tím, že jsem nebyl tak náročný a že jsem vůbec obdivoval, že můžu WoW hrát zadarmo na serveru, kde jsou taky jiní lidé než jenom já sám :D


6.) Kde vidíš 3server za 2 roky?
Vidím server veliký, jehož sláva hvězd se dotý...ne teď reálně. Vidím dvě roviny. Ta jedna z nich : server neměl dost financí pro svůj život a zanikl z nedostatku financí a kvůli tomu, že ho ti hráči nechali v zapomnění. Ta druhá – server jel lépe či hůře a zachoval si svou intimní atmosféru několika stovek online. A protože jsme 3server, tak ještě ta třetí : rozvinul se, a jako supernova taky zanikl, jako zanikají všechny velké servery, které mají velký expand.

7.) Kdyby jsi se mohl vrátit o 5 let zpět a věděl jsi co tě čeká, založil by jsi znova tenhle server?
Asi bych to udělal a založil server znovu. Ale vím, že bych to udělal úplně jinak. Kdybych server měl založit teď, už bych ho nezakládal.
Moc velká konkurence. Server má kdejaké malé dítě. Tenkrát nebylo víc než 20 českých serverů, ty největší 120 online. Střední server měl +/-50 online. Pokud bych měl server založit teď, našel bych si asi nějakou jinou oblast, nebo bych vyplnil díru v tomto segmentu.


8.) Teď už téměř nehraješ, ale když jsi hrál, bavilo tě to? Co tě nejvíc bavilo?
Určitě vím co mě nebavilo. Expit...Ale bavila mě ta perfektní teamová nálada, když jsem chodil raidy, tenkrát na Onyxii. Nic jiného totiž skoro nefungovalo a my jsme byli vážně štastní alespoň za tohle. Já jsem byl healer, věděl jsem, že když nebudu healovat, tak jsme v prdeli všichni. PvP mě nikdy tenkrát moc nebavilo. Navíc se tenkrát jelo jen na honor a hodnosti, které ten nejlepší získával tím, že killoval low levely. Taky jsem si procvičil trošku angličtinu, sem tam tu mou lámanou polštinu, naučil jsem se asi v 9 jazycích poslat někoho do řiti a hlavně ta exotika, že jsem najednou hrál s tím a tím z opačného koutu Evropy a machroval, že mám o 500ms lepší latence než on. Ale jinak přemýšlím co mě na tom tak bavilo. Asi mi WoW připomíná playstationovou grafiku z 3dfx voodoo 3 (trocha recese). A taky možná to, že WoW mi přišlo v mnoha ohledech revoluční. Byla to moje první masivně hraná mmorpg. Ultimu online nepočítám. Nejvíc mě asi fascinoval ten obří prostor, na kterém jsem se mohl pohybovat. Už to nebyl ten starý dobrý warcraft, kde jsi kliknul na lodičku a poslal jí kamsi do háje, ale už jsi byl jakoby součástí jednoho velkého světa, pohyboval jsi se v něm, a skoro mi to připadalo jako kdybys byl uprostřed pána prstenů, lítali tam trolové, běhali tam elfové, kulhali tam trpajzlíci a šourali se tam opodál orkové. Neumím ten pocit popsat. Oproti tomu velkému světu WoW se zdálo jakoby jsi nemohl vůbec nic změnit. Jeden jediný hráč. Ale jak si tím světem procházel, určitě tě ta hra něčím obohatila. Asi tou fantazií. Rád bych si WoW ještě někdy zahrál a vážně si poctivě vyexpil postavu, ale obávám se, že zůstanu asi jen u přání.

9.) Myslíš si, že 3server je v porovnání s ostatními servery lepší? V čem?
Lepší? Řeknu to takhle. Když jsem server zakládal. Měl jsem hodně know how. Jenže v této oblasti je to úplně stejné jako v politice. Ti kreténi v poslanecké sněmovně toho po 20 letech v politice už taky asi moc nevymyslí (zkrátka po 20 letech ti ty nápady dojdou) a proto se teď pár lidí zvedlo a šlo volit někoho jiného. Já měl hodně know how. Sem tam mě ještě něco napadne, ale už se snažím spíš dávat možnost ostatním lidem dostat se ke slovu a něco zlepšit, změnit. Změnám se nebráním, ale jsem to já, kdo potom musí přebrat zodpovědnost za to, když se to lidově řečeno posere. Jenže nejhorší je, že nikdo to bohužel nedotáhl dál než já. Vysvětlím.
Začínal jsem od 0. Vlastně od 5 online. Kamarádi, kamarádi kamarádů, kamarádí známých, známí kamarádu apod... A pak se to dostalo na nějaký počet kolem 150 online a pak už to více méně přebírali různí developeři. Vždycky jsem poznal kdy to bylo na špičce a od té doby se to mohlo už jen zhoršovat. Myslím si že mě určitě překonali Mates s Necrem, kteří udělali tolik oprav a tak nějak se serveru zrovna poštěstilo a měli jsme zase něco kolem dvou set online. Takže lepší....Řeknu to ještě jinak. Z našich nevýhod, dělejme výhody. Nějáká zanedbatelná stovka, dvě online...Mají ostatní plné servery, že se nedostanete k mobům? Čekáte dlouhé fronty a neustále se o něco perete s ostatními? To u nás není. Máte problém s tím, že se nedostanete do BG? U nás se na vás vždycky dostane! Chcete pomoci serveru? Můžete. Chcete se zviditelnit na serveru a zároveň mu pomoci? To můžete jen u nás. Nemůžu soutěžit v tom, že otevřeme za 2 dny 150 dungeonů, samozřejmě všechny na 100% a hráči u nás zadarmo dostanou ještě větší kvalitu než na oficiálním serveru. Zpátky na zem, protože nemáme těch 30 developerů, kteří jsou vrcholoví programátoři a jádro více méně vypracovali oni sami. Můžu jen hráčům nabídnout to, co jim nikdo jiný nenabídne a to je jediná možnost, jak se dostat do vedení, nebo alespoň vyplnit díru na trhu. Nijak jinak šanci nemáme. A věřím, že když si dám dost času na přemýšlení někdy v létě o dovolené, zase vymyslím pár know-how, uplatním je na serveru a třeba se zase něco zlepší.


10.) Těšíš se na datadisk Cataclysm?
Jako hráč? Ano. Jako admin? NE! Protože hráči budou blbnout, že chtějí Cataclysm. Já budu idiot, a opět se nechám zviklat. Dá se ta verze tehdy, když to bude fungovat z 20% a potom mi to budou všichni omlacovat o hlavu. Proto se budu snažit co nejdéle vydržet na Wotlk a pokud se to rozpadne, tak asi založím PRE-TBC WoW, který je jako jediný uznávaný těmi nejzkušenějšími veterány jako jsem já.

11.) Máš raději hordu či alianci?
1) Vlep si facku za tuhletu otázku...2) Nejraději mám...onyxii...hmm..vlastně všechny moby. Protože ti jediní jsou na mé straně. Spravedlivě zabíjejí bez rozdílu rasy. Napadlo tě někdy, že WoW je nechutně rasistická hra s velkým rasovým podtextem a pěstováním nesnášenlivosti ras? Držím se hesla jeden za 18, druhej bez 2 za 20. Pozn. Nejsem rasista, příkaz .die funguje přece na všechny :D :D

12.) Proč myslíš, že aliance na tomto serveru je tak malá?
Protože se to přesypalo k hordě? Nevím, zase začarovaný kruh. Nehraju, nevidím to, a proto nemůžu usoudit, protože nemám čas, protože řeším problémy v mé oblasti, snažím se komunikovat s GMky. Ale jedno stále nepochopím. Já bych ty nápady měl, taky je mám, jenže nemám na základě čeho stavět, když nevím jak vypadá situace, když už se v různých pojmech nevyznám, protože řeším už jen administraci, linux, firewall, vmware...a to je pořád něco. Takže bych očekával něco od GMek, aby řekli „Je tu tento problém, napadá mě tohle. Jsou tyhle možnosti, co si o tom myslíš ty?“. Jenže nevím jestli mají strach něco říct. Já jsem novým názorům a nápadům rozhodně nakloněn.

13.) Máš nějaké motto, podle kterého se řídíš? Jak zní?
"Můžeš bejt úplně blbej, hlavně když si víš rady." To mě učila maminka a je to asi ta největší rada, kterou mi mohla do života dát.

14.) Znáš nějaké hráče ze serveru i v realním životě? Kteří to jsou?
Sheriff, Offlimit. O těchto dvou lidech vím, že nikdy proti mně nepoužijou nic z toho, co jsem kdy řekl. A ten největší dar, jaký můžu někomu dát není level 80, nejsou to peníze, není to úcta, není to milion dolárů nebo milion goldů. Je to důvěra.

15.) Za koho jsi hrál nejraději? Zahrál by jsis na serveru ještě?
Hrál jsem nejraději za druida. Proč? Byl nejmíň zabugovaný. Ale chtěl jsem původně hrát za warlocka. Chtěl jsem mít stádo koster a golemů jako v Diablu 2, kteří by za mě odpracovali to nejtěžší a já jen lenošně klikal abych lootoval tu spoušť, kterou tam nadělali :D. Warlock mě s jedním blbým petem, stejně tak jako celé wow s pety velice zklamal.
Na serveru bych si ještě zahrál. Mám však strach, že po těch letech kdy jsem nehrál by mi říkali admin-lama, nebo že by říkali „Podívejte, místo toho aby makal na serveru, tak si na něm hraje“. Co jim na to chceš říct? Ale přísahám že bych byl moc rád, kdybych si mohl zahrát a hráči mě mezi sebe uvítali jako sobě rovného, nelezli mi přitom do zadku, nebo mě naopak neodsuzovali.


16.) Co tě vždycky bezpečně vytočí?
Když někdo píše problémy, jak je všechno strašný, ale neřekne proč, neřekne kvůli čemu, neudá důvod, neudá třeba jak by se to dalo řešit, jak by to řešil on. Špatná atmosféra na serveru a špatní hráči, takoví ti kteří vždycky rozšiřují ve hře jen špatnou a negativní náladu. Můžeš říct – jo fajn, aspoň funguje tohleto, támhleto. Ale taky můžeš říct, že všechno stojí za prd, všichni jsou kreténi, ty jsi všude byl, všechno znáš a všechno si dokázal a tady to stojí za ho**o jenom proto, že jsi to řekl ty. To je možná důvod, proč tu nehraje 2000 online. Znám daleko horší servery, kde hrálo 2000 nebo 1500 online, byly to opravdu totální sračky, ale doteď nepochopím jedno. Jak je možné, že ty servery šly zkrátka nahoru, když nebyly o nic lepší než my. Je to prostě o lidech a né o tom, jaký je server. Stejný nával hráčů jsem zažil v ono roce 2007, kdy to bylo nejlepší.

17.) Děkuji ti za tvůj čas a přeji tobě a 3serveru vše nejlepší.
Děkuji a doufám, že příště budeme dělat rozhovor v lepších časech serveru.
Všici alíci se mi budou klanět!
User avatar
Seanka
Revered
Revered
Posts:78
Joined:Sun Nov 23, 2008 12:30 pm

Re: Rozhovor s Mirrou

Postby Seanka » Sun Jun 13, 2010 4:29 pm

Takže vyčištěno... :cry:
Image
Prošla jsem peklem a kouzla znám...
Image
User avatar
Rohlik
Site Admin
Posts:702
Joined:Mon Oct 05, 2009 11:20 am

Re: Rozhovor s Mirrou

Postby Rohlik » Sun Jun 13, 2010 6:21 pm

Takže vyčištěno... :cry:
To ne, ale bohužel Aristo, ten *** smazal celé fórum, takže tu nebylo vůbec nic. Jenomže nepomyslel na to, že jsem před cca 10 dny zálohoval celé fórum, takže jsem to mohl obnovit. Tento rozhovor jsem musel znova postnout, takže proto tu nejsou žádné odpovědi, včetně té tvé.
Všici alíci se mi budou klanět!
User avatar
Seanka
Revered
Revered
Posts:78
Joined:Sun Nov 23, 2008 12:30 pm

Re: Rozhovor s Mirrou

Postby Seanka » Sun Jun 13, 2010 8:07 pm

Neužívat božího jména nadarmo... :!: ...ale panebože,co je to tu pořád za lidi? Se tak lehce klonujou nebo co? :?:
Image
Prošla jsem peklem a kouzla znám...
Image
mirra
Site Admin
Posts:971
Joined:Sat Mar 01, 2008 11:26 pm

Re: Rozhovor s Mirrou

Postby mirra » Tue Jun 15, 2010 8:30 am

Je těžké býti blbcem, konkurence je veliká. O aristovi se zmiňovat nebudu, nestojí mi ani za to, abych ztrácel čas tím, abych tu znovu opakoval co je to za malé děcko a psal nějaké podrobnosti.
User avatar
akmal
Honored
Honored
Posts:54
Joined:Sun Aug 03, 2008 5:46 pm
Contact:

Re: Rozhovor s Mirrou

Postby akmal » Wed Jun 16, 2010 4:51 pm

Je těžké býti blbcem, konkurence je veliká. O aristovi se zmiňovat nebudu, nestojí mi ani za to, abych ztrácel čas tím, abych tu znovu opakoval co je to za malé děcko a psal nějaké podrobnosti.
jn obaja ste na rovnakej urovni...
Don't talk, it makes you sound stupid
Image
Image
Image

Return to “Diskuse”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest