Ako si spravit PVP warriora (by Cacsy) pre n00bov

Pište zde jen návody, zajímavosti, typy a triky na povolání warrior.

Moderator:TWeak

< ** CS-nuda ** >
Revered
Revered
Posts:93
Joined:Tue Jun 01, 2010 10:28 am
Contact:
Ako si spravit PVP warriora (by Cacsy) pre n00bov

Postby < ** CS-nuda ** > » Fri Jan 06, 2012 1:31 pm

1- Talenty
-ak radšej Axe :http://wow335.gamestool.net/warriort.ph ... 0000000000
výhody axe sú myslím každému jasné (zvýšený crit)
-kto preferuje Mace : http://wow335.gamestool.net/warriort.ph ... 0000000000
výhodou je že máš z talentov 15% armor penetration (redukujen nepriatelov armor a dávaš do za armorených rás večší damage, hocik mas mensi crit)

2-Sockety
-sockety mas jednoduché +20armor/redukujes armor/ pene alebo das vsade +20 strength/davas vecsi damage, no do plate ako paladnov je vyhodnejsie ist armor pene/, samozrejme nesmies zabudnit rozhodit výhodne sockety aby si mal co najvecsi socket bonus z jednotlivých častí setu a nesmieš zabudnúť na Meta socket čo je 21crit + 3% zvyseny damage

3- Enchanty
- je nám jasné že musíme zdvihnúť AtP(attack power) a strength (zo strength ide attack power :D ) , takže všade napchat AtP a do chestky hodiť +10stats, back + 22agi, no na feety aj keď si môžme dať ench na AtP tak si tam dáme +15stam and minor speed incr..(kvôli tomu aby sme dobehli nepriateľa a nenaháňali ho ako šulini )

4- Spelly
- rozloženie spellov je veľmi podceňované, dôležité je aby naše hlavne spells (rend, mortal strike, execute, overpower,heroic strike) mali blízko pri sebe bindy (ja to mam napriklad 2- rend, 3- mortal strike ,4- overpower, e- execute)

- interupt spellov - na interupt spellov sa používajú spelly Shield bash (možné použiť v Battle a Defence Stance) a Pummel (možné použiť len v Berrserker Stance)
=> najviac sa bude požívať macro na Shield Bash (pokial si v deffence stance nieje potrebne mat macro) <interrupty mam na warovy vždy na binde č. 1(myslim vo vsetkych stance),lebo bez neho tažko umlatiš healera>
MACRO NA SHIELD BASH:

#showtip Shield Bash
/equip (ONE HAND WEAPON)
/equip (SHIELD)
/cast Shield Bash
/equip (2H WEAPON)

napr.

#showtip Shield Bash
/equip Furious Gladiator's Slicer
/equip Furious Gladiator's Shield Wall
/cast Shield Bash
/equip Relentless Gladiator's Pike

BLADESTORM-pred bladestormom ak je na blizku viac targetov je velmi vyhodne zapnut [Sweeping Strikes], kedze to dava Damage na 5spellov do dalsieho targetu co je balizku, cize vlastne budes tikat 2x s bladestormom

#showtip Bladestorm
/equip (2H WEAPON)
/cast Bladestorm


SPELL REFLECT-po tom ako reflectnes nezabudni nasadit 2h weapon! :D (ja ju mam pre istotu na samostatnom binde <SHIFT+SPACE>

#showtip Spell Reflection
/equip (ONE HAND WEAPON)
/equip (SHIELD)
/cast Spell Reflection

DISSARM-berie zbrane <rusi bladestorm a healom bere ich zbran(ak ma staff tak ma cca o 600+ menej SP)>

#showtooltip Disarm
/cast Defensive Stance
/cast Disarm

HEAL

#showtip Enraged Regeneration
/use Bloodrage
/use Enraged Regeneration


5-menenie Stance

na menenie stance používam jednoduche makra pod bindami F, Shift+F (aby som mal vždy pripravenú zbraň kvôli spellom napr. v deffence stance ked chcem zapnut 60% redukciu damagu a 100%block change musis mat na sebe shield, ale ked ides to battle stance tak hras zasa s 2H weapon )

BATTLE STANCE

#showtip Battle Stance
/equip (2H WEAPON)
/cast Battle Stance

DEFFENCE STANCE

#showtip Defensive Stance
/equip (ONE HAND WEAPON)
/equip (SHIELD
/cast Defensive Stance

BERRSERKER STANCE

#showtip Berserker Stance
/equip (2H WEAPON)
/cast Berserker Stance


TIP !: ked zmenite stancetak sa vam vymenia aj bary cize napr. ked som vo Battle stance tak ked si na F hodim macro na Berserker stance a prepnem na berserker stance si mozem znova hodit na F macro na Battle stance a napr. na G hodit charge (cize ak sa chces chargnut nemusi ta trapit aku mas stance ale hodis G a ak sa nechargnes alebo mas CD tak stlacis F a nasledne G a chargnes sa )

6-Jak hrať

zacnes vždy takto Charge-> rend -> mortak strike -> overpower... a potom uz iba spammujes mortal strike a overpower(kazde 3sekundy ti zapne rend buff pocas ktoreho mozes dat 1x overpower :D ), pred koncom rendu ho das znova... nesmies zabudnut pouzivat dalsie ability ako napr. Spell reflect a spelli z defence stance ako napr Dissarm, shield block, shield wall...



JAK PROTI Frost MAGOM

vela ludi si mysli ze Frost mage je antiwarrior class...ale ja si myslim ze to je práve naopak, samozrejme ze imba maga neda imba war..ale vzdy je tu sanca, lebo staci robit toto: 1. proti frost boltom pouzivat spell reflect.2. zabit mu elementala (staci mu dat rend a 1 mortal strike a pripadne overpower, nezabudni ze do teba ide aj mage, cize spell reflecty mu hadzat) v okamihu ako da Mirror imige mu ich musis OKMAZITE FEARNUT ! ak z niakeho dôvodu nemozes (si daleko atd.) tak musis hned zapnut redukciu Damage (z deffence stance), kocku mu mozes zrusit ak mas thrown.. a este 1vec. ked sa k nemu charges hod mu vzdy Rend, aj ked to laka hodit OP abo MS

Jak hrat WAR vs WAR ?!

toto hram takym stylom ze na zaciatku zapnem spell reflect a shield block dam rend a spamujem revenge (momentalne nefunguje spell reflect na nepriatelov charge <malo by mu to reflectnut stun>) v okamihu ako dojde shield block, tak prejdes do battle stance kde si zapnes retaliation a mlatite sa (niekedy si to zapnem ked da bladestorm, retaliation vracia Meele damage, ale na bladestorm je o dost lepsie dat dissarm, nezabudni ze v okamihu ako das retaliation tak prides o sancu zapnut si 60% redukciu damagu <ma to spolocne CD, nechapem preco :D > ked bude mat okolo 15K hp tak zapoj do rotacie aj Thrown a nezabudni kedze mas plnku RAge tak mozes pouzivat pocas celeho boja aj heroic strike


Jak proti healerom ?

je to skutocne niekedy tazke, ked stoji proti tebe skuseny healer, ale si arms war a mozes vzdy kazdeho umlatit (az na resto druida,jedine ze by si ho prinutil spravit chybu <ja im to tak robim ze si neham stiahnut HP na niakych 6-7 K vtedy ta chce vzdy dorazit a zabudne sa healovat, a ked uz budem v najhorsion zapnem trinket na +4100HP a heal co doplni 30% mojich zivotov a snazim sa ho zabit, nie vzdy to ma vysledok, ale stoji to za pokus)... takze zacnes normalne Rend, Mortal strike , Overpower ale budes si na nom stackovat aj Sunder Armor (redukuje mu armor, vynikacuje na posra*ých holy palov) a vzdy ked zacne castit das mu shield bash (alebo pummel ak sa k nemu chargujes a si v Berrserker stance, mozes si vzdy zapnut 100% crit change na nasledujuce 3 ability pomocou spellu Recklessnes) ja vecsinou neinteruptujem ked maju nad 90% hp ale az tak okolo 70% lebo je jasne ze ho nebudem ineruptovat, ked ma plnku HP... sleduj ci rpoti tebe pouzil prist FEAR lebo si ho mozes zrusit spellom ale aj tak stratis cas a ked ho nepouzil tak ho isto pouzije takze predpokladaj ze ked ma malo HP okolo 4K tak ti ho da, cize ked bude mat malo HP okolo 5K si zapni imunitu na fear (Berserker rage), to iste aj ako reflectovanie stunov paladinom =DD...musis mat fakt rychle reflexi, ja mam vzdy pripraveny prst na interupte, nezabudni ze skuseny hraci sa budu snazit robit tzv. Fake casty (zacnu casti spell ale prerusia ho a ty si minies do nicoho interrupt, cize mozu healovat dalej a ty im nemas v tom ako inak zabranit, jedine chargami a fearom...)


Jak proti Warlockovy a SH pristovy ?

tak zas hlavny spell co budes pouzivat je interupt a spell reflect i ked proti sh pristovy co to vie sa neneha kicknut takze ho musis zdmgovat a u reflectovat...ked ides proti neskusenemu lockovy a zapne si na teba SHield z peta este pred duelom, mozes mu ho velmi jednoducho vypnut pomocou Shield Slam (ja to robim tak ze si na zaaciatku zapnem spellreft (mas one hand veapon a shield, kedze shield slam vyzaduje mat na sebe shield a chargnem sa na neho a rychlo mackam shield slam aby som mu nezrusil niaky z jeho debuffov ale prave ten shield..)..skus predpokladat co spravi nepriatel (napr. sh prist ked mu dojde dispersia zvykne davat bud dissarm alebo fear (cize vzdy jedno z toho a na obe mas proti spell (ci uz spell reflect / imunitu na feary)..


už som unavený čiže dopišem to nabuduce a dúfam že sa aj vy podelíte / opravite v komentoch o vaše/moje triky a typy .))

snad som vam aspon trosku pomohol a nezkazil .D
L. C. P. R
User avatar
Rohlik
Site Admin
Posts:702
Joined:Mon Oct 05, 2009 11:20 am

Re: Ako si spravit PVP warriora (by Cacsy) pre n00bov

Postby Rohlik » Fri Jan 06, 2012 10:59 pm

Jsem rád, že si rubriku rozšířil..
Všici alíci se mi budou klanět!
Gandalph
Honored
Honored
Posts:57
Joined:Mon Jul 19, 2010 5:33 pm

Re: Ako si spravit PVP warriora (by Cacsy) pre n00bov

Postby Gandalph » Mon Jan 09, 2012 6:52 pm

Přidám sem vlastní talent build, pro ty, které omrzí klasická kombinace Arms/Furi
http://3server.net/armory/talent-calc.p ... 0000000000

Jeden bod na který cacsy zapoměl:
Equip
Myslim, ze za warriora nema cenu prilis experimentovat s PvE equipem, jelikoz resilka je jedine, co stoji mezi vami a full dmg od jakehokoliv castera.
Dale jak jste asi pochopili z maker co tu postoval Cacsy, kazdy arms warr potrebuje jak 2H zbran tak i jednorucku + stit (kdyz nemate dost honoru na furious stit tak si nechte vyrobit alespon od BS, ale nejaky stit si sezente).

Jako glyphy doporucuji
Glyph of Rapid Charge - budete moct casteji charge (hodi se zejmena proti hunterovi/magovi/warlockovi)
Glyph of Hamstring - usetri vam par bodu talentu z Improved Hamstring
Glyph of Overpower - skvele proti Hunterove Deterrence nebo proti DK

Prepinani stance:
Me osobne se docela osvedcilo mit makra na prepinani stance mezi Battle/Defensive nabindovane na "Mouse Wheel Up/Down", dokazete tak prepinat stance plynuleji, nez kdyz na ne musite sahat levou rukou.
Berserker stance pouzivam jen na intercept nebo zapnuti recklessnes, takze to muze byt klidne nabindovane jinde.

Jak hrat:
WAR vs. MAG
Zkusenejsi mag se vam bude snazit dat polymorph na spell reflect aby se healnul, takze si nachystejte macro /cancelaura Spell Reflection (nebo macro co vam da 2H a tim zrusi spell reflect)

WAR vs. WAR
Absolutne nesouhlasim se zacatkem jaky tu popsal Cacsy.
Vetsina PvP warrioru je Arms, tudiz maji talent Second Wind, ktery se jim nahodi reflectnutym stunem. Takze si nahodis CD na bloodrage (kvuli rage na spell reflect + shield block), CD na shield block, ktery se da vyuzit mnohem lip pozdeji a jediny rage ktery mas je to, co ti zbyde po blood rage, jen abys mu dal stun na 1.5s coz je jedno pouziti skillu + posunuti auto attacku priblizne o polovinu casu, zatimco protivnik dostane rage z charge a heal + 20 rage ze second wind. Mnohem lepsi zacatek je, snazit se byt budto prvnim kdo da charge, nebo si charge nechat dat a dostat heal + rage ze second windu.
Co se tyce disarmu bladestormu -> tohle se vyplati jen pokud je u vas nejaky cloth nebo rogue, ktery potrebuje chranit pred BS. Mnohem lepsi je na BS prehodit do defensive stance, zapnout shield block a spamovat revenge.
Mate totiz dmg redukci z def stance + dmg redukci z armoru (zvyseneho o stit) + dmg redukci z resilky + dmg redukci za 2x block value ze 100% block sance, navic date block kazdou sekundu na protivnikuv BS (takze muzete revenge porad) a diky talentu Unrelenting Assault mate CD na revenge redukovany na 1s. Dalsi vyhodou je, ze vam disarm zustane na protivnikuv Retaliation, takze vracene utoky nebudou tolik bolet.

WAR vs SH. PRIEST
Jen doplnim jednu zasadni vec, nenechte sh priesta dat vam vampiric touch (reflect/stun/interupt). Pokud vampiric touch prece jen dostanete tak okamzite dejte defensive stance a zapnete shield wall.

WAR vs ROGUE
Behem cele doby se snazte na rogue drzet rend, aby nemohl do stealth.

Na zacatku boje mate nevyhodu, ze ve vetsine pripadu bude mit rogue iniciativu na sve strane diky stealth. Pravdepodobne vam nenaleti na bloodrage + demorailizing shout, takze neplytvejte CD, bude se hodit pozdeji. Rogue vetsinou zacne Cheap shot/garrote + kidney shot, proti slabsim rogue, muzete dat trinket na KS a zacit bladestorm, rogue budto zacne utikat, da evasion nebo dismantle. Jelikoz vam dismantle sebere i stit, tak se nemuzete schovat za shield wall, takze doporucuji dat fear/disarm a snazit se nejakym zpusobem trvani dismantle preckat. Pokud zacne utikat nebo jde evasion, zruste bladestorm. Pokud rogue utekl tak mu dejte charge, nasledne hamstring a rend. Na evasion vzdy davejte retaliation pokud ho muzete pouzit, za kazdy utok rogue, ktery ma dve one-handy, da rogue dodge na protiutok z retaliation, takze muzete mlatit overpower kazdou sekundu po celou dobu trvani evasion.

Proti schopnejsim rogue netrinketujte KS, ale setrete si trinket na blind. Rogue se bude snazit drzet nad hranici melee range ale pod 8y aby jste nemohli charge a jemu se zrusil combat aby mohl stealth. Nachystejte si demoralizing shout (10y rozsah), pripadne ranged weapon, aby jste udrzeli rogue v combatu a nedali mu stealth zadarmo.

WAR vs. HUNTER
Tady se docela hodi spell challenging shout, ktery primeje k utoku i passive peta a donuti ho zrusit vam pripadny sleep/freezing trap. Pokud vam hunter odbehne/odskoci ve chvili, kdy mate CD jak na charge tak i na interceptu, tak okamzite prepinejte do defensive stance a vemte stit, pripadne i zapnete shield block/shield wall, snazte se drzet na hunterovi stale hamstring aby vam nemohl utikat a nezapomente, ze deterrence vam da overpower za kazdou ranu, kterou hunterovi date (krome samotneho OP), pokud na nej mate glyph.
Gandy -- Tauren Warrior

Return to “Warrior”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest