Gm

Moderator:TWeak

peto92
Moderator
Posts:3
Joined:Sat Apr 05, 2008 10:23 am
Gm

Postby peto92 » Mon May 05, 2008 6:42 pm

ake je to byt GM??? Ak niekoho bavi pomahat ostatnym je to uplne super pretoze ma dobry pocit ze niekomu pomohol ale ma to v tom nevyhodu ze je to zodpovednost a ked napisem do system message kto chce help som zahlteny whispami :D
Myscho
Moderator
Posts:1
Joined:Sat Jun 14, 2008 11:06 am

Postby Myscho » Wed Jun 18, 2008 9:08 pm

TAkze bych to shrnul takhle. Na ze jsem GM jsem velmi ,,pysny,, de mi to (doufam) a snazim se . Musite mit ZODPOVEDNOST A HLAVE TRPELIVOST. Kdyz se vam chce pomahat jako me tak to je hracka. Taky musite byt v tom serveru ,,zapracovani,, aby ste vedeli co jde a co nejde za quest a jak se co resi . Je to taky to ze si pak uz moc nezahrajete za hrace aniz by nepadla otazka : Des na GM pls? Takove vete nemuzete rict ne. Kdyz clovek na vas ceka a tesi se treba na lvly skoda mu tu radost kazit. Takze praci GM hodnotim pro me jako kladnou , bavi me a chci zustat urcite. Ale obnasi to urcity veci. Myschoo
Destiny
Unfriendly
Posts:3
Joined:Thu Dec 11, 2008 10:59 am
Contact:

Re: Gm

Postby Destiny » Wed Jan 14, 2009 8:38 am

Sice GM nejsem dlouho a uprimne receno sheff se mnou musel mit hodne strpeni bo sem se toho mela jeste tunu ucit a snad z ty tuny uz aspon tu pulku vim :) sem rada Gm. Stava se ze na server par dnu nemuzu jit protoze nemam moc casu nekdy ale snazim se pomahat hracum kde to de. Mam rada kdyz nekdo rekne dekuju a pak vite ze ste odvedli skvelou praci. Problemem je ze mnoho hracu nechape ze sou veci ktery ani my GM nesmime. Maximalne me pak vytaci nadavani ale taky mame dany pravidla. Nj tim ze si me Offlimit vzal pod kridla kdyz sem zacinala taky musel jednou schytat za pruser co sem vyvedla:) A nabor novy GMek ted vidim hodne pozitivne uz jen kvuli tomu ze se kluci hodne snazi aby hra byla zajimava. Myslim ze byt Gm je nekdy ale dost obtizny. Jde o to ze rozdelit hraci cas s casem kde ste na GM je nekdy hodne tezky a protoze uz jen vim ze nemam tolik casu sem casteji na GM jak na hracsky. Jedinym problemem je tedy obvinovani ze stranu hracu ze nejsme nestranni co pravda neni. Je jasny ze kdybychom do toho meli dat svy pocity z hracu bylo by na serveru par hracu z kterymi bychom urcite nechteli mit docineni za drze pripominky a hloupy narazky. Prave proto je to fakt nekdy hra na nervy... Ale byt GM neni o tom abychom byli nadrazeny nad hracema nebo abychom meli cim vystatovat. Pulka hracu na serveri by mohla byt GM bo na to ma. Jde o to abychom si byli vedomi, ze na serveru treba drzet i poradek a ze sme tam proto abychom pomahali i kdyz se setkavame s nevdekem a nadavkama. Stoji to za to uz jen kvuli tem hracum co si to ceni a co maji i to strpeni kdyz mame zaspamovany whispy a presto ze musej pockat sou vdecny za help anebo odpoved na jejich otazky:))
Offlimit
Moderator
Posts:2
Joined:Fri Apr 11, 2008 5:06 pm

Re: Gm

Postby Offlimit » Tue Jan 27, 2009 7:24 pm

GM= starost navíc , proto nedoporucuji lidem, kteri uz maji ted hodne starosti ve svem zivote jak s praci tak se skolou. Sheriff ma pravdu GM by tu nemelo mit postavu, ale vetsina GM , kteram se sem hlasi hrajou u nas necekane. Nejhorsi je kdyz hraci vi jakou ma Gm hraci postavu ne ze Gm se stavam kazdodenne pod utokem spamu hracu s prosby, nebo jindy tez se stava to ze hraci odsuzuji Gma za to za jakou hraje frakci (aliance,horda), ze nadrzuje ty a ty. Bohuzel i s timto jsem se setkal. Ale ziju stale s klidnym srdcem, ze to je jen hra a nema cenu se hadat kvuli teto veci, i kdyz je podstatna a ja nikomu nenadrzuji, jen pouze me to mrzi. Ale co uz, vetsina lidi hold neunese hodne veci a pak vznikaji blbe reci.

Jinak, abych se vratil k tematu, byt Gm nejsou jen povinnosti, ano je to i zabava, pokud vas to bavi a je to vasim konickem, je to pro vas. Navrhovani eventu, slyset chvalu na vas od hracu jen zahreje u srdce. Jsem tu uz pomerne dlouho Gm a sam vim, ze se tu uz hodne Gm vymenilo, hold vsichni na to nervy nemaji.
Kdyz sem zacinal jako GM KODE bylo to velmi, tez to bylo pro me tezke, snazil jsem se vychazit s hraci jen nejlepe, snazil jsem se byt co nejaktivnejsi, ale bohuzel hraci toho vyuzili a nevazili si prace co pro ne delam, tudis jsem smazal svoji pracovni GM postavu a horlive domluve s adminem jsme prisli na novou cestu, vytvorit si novou postavu pod novym nickem tedy uz GM OFFlimit. Tim chci rict, ze novym GM doporucuji byt aktivni, ale ne se s hraci moc pratelit, pak vas berou jen za kamose, a kdyz je treba PVP event nebo ostatni veci tak vas nerespektuji z toho dale vyplyvá, ze vladne anarchie, pak dochazim jenom k tomu, ze vypenite dostanete nerva a to dale speje k nechutosti k wow a k ostatnim lidem kolem sebe apod.
Takze vzkas pro lidi co se chcou stat GM: budte hodni, ale zaridte si poradek, at vas hraci respektuji pokud nevkrocite s touto nohou vykrocenou, tezko se vam pozdeji povede to napravit.
PS: Schanime ted hlavne eventare, hrace co bavi delat souteze a hry pro hrace tento post je velmi dulezity, je to da se rict zaklad GM teamu, takze pokud bude mit nekdo zajem mate na webu instrukce.
Preju krasny zbytek dne vsem
Vas GM OFFlimit :twisted:
Život je hra, tak mě nechte hrát.;)
Pravidla jsou základem stavby.
Image
Denisa
Exalted
Exalted
Posts:188
Joined:Thu Aug 04, 2011 10:36 pm

Re: Gm

Postby Denisa » Tue Aug 16, 2011 9:56 am

Byť GM na 3servry prináša úplne iný pohľad na hru. Ako hráč som vnímala GMka ako machrov a vzhliadala som k nim s obdivom. A teraz som ním ja? Paráda. Práve preto beriem svoje GM povinnosti a prácu veľmi vážne. Vychutnávam si plnú schránku požiadaviek na prevod a plnú schránku mailov, na ktoré treba odpovedať. Držte mi palce nech mi to čo najdlhšie vydrží =)
Mňa osobne hreje na duši pocit, že môžem pomáhať, poradiť a spolupracovať s tak super teamom, ktorý ma okamžite prijal medzi seba.
Byť GM je pre ľudí s veľkou trpezlivosťou, osobne si myslím, že to je na max. 1rok. Potom by sme mali uvoľniť miesto novým, nadšeným, inteligentným ľuďom.
Robíme čo sa dá aby sme spríjemnili hru pre vás. Hľadajte spolu snami možnosti vychutnávať si hru, tešiť sa so spoločnosti ľudí čo tu hrajú. Tešiť sa snami s posunu servru do predu. Ja som večný optimista (asi) a chcem to preniesť aj na vás.
DIKY že ste to prečítali. =)
Denisa
Exalted
Exalted
Posts:188
Joined:Thu Aug 04, 2011 10:36 pm

Re: Gm

Postby Denisa » Tue Aug 16, 2011 10:04 am

Prepáčte, tie gramatické chyby sú hrozné =))))) "s posunu" ach jaj
User avatar
Darah
Exalted
Exalted
Posts:104
Joined:Fri Jun 03, 2011 10:32 am

Re: Gm

Postby Darah » Tue Aug 16, 2011 11:53 am

Myslím si, že kvalitní a dobrý GM se pozná až v okamžiku, kdy mu z toho začne "špouchat na maják". V tom okamžiku to dobrý GM ustojí, nadechne se a popkračuje dále. Ten "jako" GM začne dělat pitominy, od nadávání hráčům, neaktivitě a dalších nepříjemností až k rozdávání itemů a všeobecnému kažení kry. Bohužel jsou mezi námi hráči, co si myslí, že GM ve hře je naprosto nepostradatelný, že tam prostě musí být a že jim bude pořád za zadkem a vodit za ručičku. Takoví hráči pak dokážou GM pořádně znepříjemnit jeho práci. Co si vzpomínám, za dobu mého hraní WoWka od verze 1.x jsem moc často GM nepotřeboval. Téměř pokaždé jsem si dovedl pomoci sám, případně s pomocí jiného hráče. A co se týká nějakých nefunkčních věcí - pokud nejsou vyloženě potřeba na nějaký achievement nebo splnění nějakého cíle - vždy se dají odložit nebo jít na něco jiného.

Takže přeji všem GM pevné nervy a nadhled :wink:
--- Darah ---
Image
Denisa
Exalted
Exalted
Posts:188
Joined:Thu Aug 04, 2011 10:36 pm

Re: Gm

Postby Denisa » Tue Aug 16, 2011 12:18 pm

Samozrejme všetko čo si vytkol hráčom a gmkam je ustanovené v pravidlách, a to sem ani nemusím písať, že sú naša alfa a omega. Ako pre hráčov tak pre gm. Zažila som ako hráč chcel pomôcť s q, teda mala som ho tam presne naportovať =) podľa jeho názoru. Keď som ho pekne odmietla, vysvetlila mu, že to nejde, napísal mi že som neochotná a on tu nebude expiť. Takže takýto hráči nám tu určite chýbať nebudú.
Nie sme holky pre všetko =)

Return to “Otázky na GM”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest